До уваги педагогічних працівників гімназії.           Підсумкове засідання атестаційної комісії відбудеться у п'ятницю, 29 березня, об 14.00 год.  Запрошуються члени атестаційної комісії і педагогічні працівники, які атестуються. 

Секретар атестаційної комісії : Олійник О.М.

Каміннецька гімназія Івано-Франківської міської ради з 01 березня 2024 р. до 31 травня 2024 р. здійснюватиме електронну реєстрацію дітей, які у 2024-2025 навчальному році підуть до 1-го класу.

 

Для зарахування дитини до гімназії, після електронної реєстрації на порталі school.bloqly.com, упродовж 10 днів, але не пізніше 31 травня, батьки, або законні представники дитини подають:

 

1. Копію та оригінал (для звірки з копією) свідоцтва про народження дитини.

2. Медичну довідку дитини форми 086-1/о

3. Заяву.

 

   В разі виникнення проблем щодо реєстрації звертатись до адміністратора Бучій Л.В. (097 33 88 129)

У неділю,26 листопада 2023 року на церковному подвір'ї, після святої Літургії за участі учнів, батьків та вчителів буде проведено благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України.

Просимо  прийти на святу Літургію та взяти активну участь у ярмарку. Допоможемо ЗСУ! СлаваУкраїні! Слава Героям! Слава ЗСУ!

27 жовтня - день української мови та писемності

День української писемності та мови з 1997 року традиційно відзначали 9 листопада, у день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який започаткував писемну українську мову. 

Цього року дата свята змінилася - Україна вперше відзначала День української писемності та мови 27 жовтня. Перенесення пов’язане з переходом Православної церкви на новоюліанський календар, згідно з яким дати неперехідних свят змістилися на 13 днів раніше. Тож день пам’яті Нестора Літописця випадає на церковне свято 27 жовтня

28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови - з 9 листопада на 27 жовтня.

День української писемності та мови - цікаві факти про солов’їну

Українська мова - одна з найбагатших та наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов’янського кореня, а не від давньоруської мови, що розділилася на українську, білоруську та російську мови. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття.

Ось що маємо зараз:

  • в українській мові - близько 256 тисячі слів, але вона стрімко розвивається, тож насправді ця цифра зараз більша;
  • найбільш уживана літера в українській мові - літер "п", на неї починається найбільша кількість слів, найменш уживана - літера "ф";
  • українська мова - найбагатша на зменшувальні форми, наприклад, її має навіть слово "вороги" - "вороженьки";
  • "Заповіт" Т. Г. Шевченка - рекордсмен серед переведених творів,  його переклали 147 мовами;
  • найстарішою українською піснею вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш".

Державною українська стала 26 жовтня 1989 року, нині нею володіє близько 45 мільйонів людей у всьому світі.

День української писемності та мови - диктант національної єдності та інші традиції 

Щороку в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс ім. Петра Яцика. У ньому беруть участь знавці мови з 20 країн світу. 

Також одна з традицій свята - радіодиктант національної єдності. Цього року українці вже 23-й рік поспіль писали радіодиктант - текст його створила українська поетеса і перекладачка Катерина Калитко, називається він "Дороги України", а читав його актор театру та кіно Олексій Гнатковський. Текст радіодиктанту 2023 уже оприлюднили, тож усі, хто писав його, можуть себе перевірити.

Нагадаємо, що написати радіодиктант (а після відправити його на перевірку) може кожен охочий, у будь-якій точці світу. Головна мета радіодиктанту єдності - не перевірити знання, а об'єднати українців в Україні та за її межами. У 2024 році писати його будуть також 27 жовтня.